You are here
Czym zastąpić słodycze? Przekąski w pracy 

Czym zastąpić słodycze?

Dla wielu z nas słodycze to codzienna porcja przyjemności, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Czym możemy je zastąpić w chwili, gdy postanowimy rozpocząć walkę ze zbędnymi kilogramami lub zmienić swą dietę w taki sposób, by stała się ona zdrowsza i bardziej wartościowa?

Jak jeść słodko bez słodyczy?

Zdrowa dieta i miłość do słodyczy nie muszą się wykluczać. Wystarczy, że w porę sięgniemy po te przekąski, które mogą się okazać zdrową i ciekawą alternatywą dla słodyczy. Po jakie produkty warto zatem sięgać? W oszukaniu głodu i chęci na słodycze pomogą nam takie przekąski, jak owoce i warzywa. Zarówno surowe, jak i suszone, mają bardzo dużą wartość odżywczą. Mogą nas też oczarować swym smakiem i znacznie mniejszą ilością kalorii. Wielu witamin i minerałów mogą nam też dostarczyć orzechy i wszelkiego rodzaju nasiona – kolejne przekąski, dzięki którym zdrowa dieta przestanie wykluczać możliwość podjadania między posiłkami. Warto też sięgać po takie przysmaki, jak owocowe i warzywne koktajle lub napoje, które powstają z połączenia dietetycznych jogurtów z owocami. A co z tymi, którzy mają wyjątkową ochotę na coś słodkiego? Dietetyczne pieczywo z odrobiną niskokalorycznego dżemu może się w ich przypadku okazać znacznie lepszą propozycją, niż słodki batonik lub czekoladowy cukierek.

O czym myśleć by było łatwiej?

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę, że to co nas ciągnie do słodyczy to nic innego, jak uzależnienie organizmu od cukru. Jak każda używka, cukier również nie jest zdrowy. Cukier prosty, oprócz tego, że odkłada się wprost w postaci tłuszczu, to jeszcze niszczy w naszym organizmie zdolność do walki z infekcjami. Nadużywanie cukru stanowi również pożywkę dla tych „złych bakterii”, stwarza środowisko przyjazne do rozwoju różnych rodzajów grzybic. Trzeba też wspomnieć, że spożywanie w nadmiarze cukru wpływa na nasz nastrój – niekiedy prowadząc wręcz do depresji. Wystarczy pozbyć się cukru na jakiś czas z organizmu, aby samemu ocenić zbawienny wpływ jego braku na nasz organizm.

Related posts

 • Bina

  Ich sie nie da zastąpić w tym cały problem.

  • Ewelina_Kedzierzyn

   Własnie, że się da, tylko trzeba mieć silną wolę….

   • wola

    …i to właśnie przez tą „wolę” ulegamy im 🙁

    • Nieuległa

     kto ulega, to ulega

 • pinacka

  Po co je zastępować? Lepiej je jeść i tyle

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl