You are here
Czy sporty takie jak np. tenis wymagają specjalnej diety? Odżywianie się 

Czy sporty takie jak np. tenis wymagają specjalnej diety?

Dieta jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Bez odpowiedniego jadłospisu, który jest dostosowany do naszych potrzeb nie będziemy czuli się tak dobrze, jak z dietą ustaloną przez profesjonalnego dietetyka. Jednak nie zawsze musimy mieć specjalną dietę, żeby czuć się dobrze – zazwyczaj takie jadłospisy dedykowane są sportowcom, dla których liczy się każdy kilogram wagi oraz każdy składnik odżywczy. W jakim przypadku potrzebujemy diety? Czy takie sporty jak np. tenis wymagają specjalnej diety i wielu wyrzeczeń? Jeżeli ten temat Was interesuje – to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Tenis – czy potrzebujemy do niego diety?

Wszystko rozchodzi się o to, czy chcemy grać na profesjonalnym poziomie, lub po prostu mieć dużo frajdy z samej gry i rywalizacji z innymi. Profesjonaliści i profesjonalistki, którzy aspirują do bycia mistrzem świata w tenisie posiadają różne specjalne diety, ułożone specjalnie do ich potrzeb. Jednak kiedy po prostu chcemy sobie grać, żeby miło i przyjemnie spędzić czas, to specjalna dieta nie jest nam potrzebna. Jedynie warto jest pozbyć się kilku złych żywieniowych nawyków, takich jak obżeranie się na noc, częste jedzenie fast foodów, lub picie dużej ilości słodkich napojów, gdyż takie coś powoduje, że bardzo szybko przybieramy na wadzę, przez co będzie nam się gorzej grało.

Kiedy potrzebujemy specjalnej diety?

Wszystko zależy od tego, jakie sporty chcemy uprawiać i na jakim poziomie chcemy w nie grać. Tenis może na poziomie najzwyklejszego gracza nie wymaga żadnej specjalnej diety – ale inne sporty już mogą. Na przykład kiedy chcemy dużo biegać – wtedy bez specjalnej diety oraz odpowiedniego sposobu żywienia się nie obędzie. Ogólna zasada jest taka – kiedy czujemy, że nam brakuje sił, i spodziewamy się że może to być przez naszą dietę – wtedy warto udać się do dietetyka i dowiedzieć się, co i jak powinniśmy spożywać. Taka wizyta nie jest droga i czasochłonna – a może spowodować, że będzie nam się żyło i grało w tenisa i inne sporty dużo lepiej.

Related posts

 • Kokosz

  Zgadzam się z tym, że jeżeli nie czujemy potrzeby – to nie musimy mieć specjalnej dierty. Ludzka intuicja daje naprawdę dużó

  • kajo

   też tak sądze

   • Bati

    Czasami warto jest także skontaktować się z dietetykiem

 • Michs

  Jak sie ćwiczy to warto jeść dużo białka

  • Kabal

   do tenisa nie trzeba 🙂

   • Aneta

    Racja, ten sport nie wymaga mięśni

    • Kacper

     Ale diety już tak

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl