You are here
Kwas buraczany i jego niezwykłe właściwości Odżywianie się 

Kwas buraczany i jego niezwykłe właściwości

Są źródłem cennych dla zdrowia witamin oraz składników mineralnych. Buraki to jeden z ważniejszych składników zdrowej diety oraz skuteczny lek na wiele uciążliwych przypadłości. Powstający z nich kwas buraczany również cieszy się wielkim uznaniem. Dlaczego? Powodów jest sporo.

Czy kwas buraczany jest dobry dla zdrowia?

Kwas buraczany jest rewelacyjnym źródłem witaminy C, która w naturalny sposób wspiera nasz układ immunologiczny. Dzięki temu dla naszego zdrowia kwas ten staje się znacznie lepszym sojusznikiem, niż tak wysoko oceniane przez miłośników zdrowego odżywiania się buraki. O wartości kwasu buraczanego decyduje też to, iż buraki nie są jego jedynymi składnikami.  Dzięki temu nie trzeba wiele, by zapewnić sobie dobrą formę. Picie kwasu buraczanego dwa razy dziennie może przynieść wspaniałe efekty i stać się najlepszą receptą na zdrowe i szczęśliwe życie. Surowe buraki same w sobie są cennym wsparciem dla naszego organizmu, a ponieważ kwas buraczany jest jeszcze skuteczniejszym lekiem na wiele przypadłości, jego popularność nikogo nie powinna dziwić.

Jak przygotować eliksir zdrowia z buraków?

Do przygotowania kwasu burczanego potrzebujemy ok. 2,5 kg buraków, 2 główki czosnku, 1,5 łyżeczki cukru, 0k. 4 łyżeczek soli (ważne by nie była jodowana). Buraki po obraniu i opłukaniu przekrawamy na 4 -6 części. Czosnek obieramy i po przekrojeniu każdego ząbka wrzucamy na spód słoika. Należy pamiętać, aby słoik był umyty i najlepiej wyparzony tak, aby nie było tam żadnych niepożądanych bakterii. Następnie dorzucamy pokrojone buraki. Między czasie gotujemy wodę. Dodajemy do niej sól i cukier. Po zagotowaniu odstawiamy i czekamy aż wystygnie. Nie zalewamy buraków gorącą wodą lecz letnią i czekamy około 7 dni. Podczas fermentacji będzie wytwarzał się piana, którą należy zbierać każdego dnia.

Podsumowanie

Przygotowanie kwasu buraczanego oczywiście zajmuje chwilę czasu, ale z pewnością warto go przygotować ze względu na jego właściwości zdrowotne. Po przygotowaniu kwasu możemy go odcedzić od pozostałych „stałych” składników i potem przechowywać w lodówce. Dzięki temu kwas nie będzie już fermentował, a my będziemy mogli pić tak przygotowany napój przez około dwa tygodnie. W między czasie można przygotować kolejny słój tak, aby na bieżąco móc dostarczać organizmowi tego eliksiru życia.

Related posts

 • Ola

  To teraz już wiem czemu mnie mama raczyła nim w dzieciństwie

 • Kasia

  To prawda, że jest zdrowy. Ja piłam go w czasie ciązy i dzieciątko urodziło sie zdrowe.

  • Greczek

   Myslę, że z pewnością barszcz był tego głównym powodem….

 • Michał_Ryc

  Ja to nawet buraczków nie lubie. Może innym razem.

 • Marti

  Ma niesamowite właściwości. Pijąc go codziennie wyszłam z anemii bez leków.

  • Hanna87

   Ja też

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl