You are here
Czy dieta zawsze ma sens? Odżywianie się 

Czy dieta zawsze ma sens?

Przechodzimy na dietę, by schudnąć. To oczywiste postanowienie każdej osoby. Jednak w nie każdym wypadku ma to sens.

Kiedy należy stosować dietę?

Zaczynając dietę warto spojrzeć na swój wskaźnik BMI. Pokazuje nam on czy mamy niedowagę, a może nadwagę. W tym wypadku każda z tych opcji nadaje się na dietę. Jedynie posiadanie odpowiedniego wskaźnika BMI uprawnia nas do zapomnienia o diecie celowanej. W przypadku nadwagi dieta jest oczywista, ale dlaczego mamy zacząć dietę kiedy mamy niedowagę? Bo takie diety również istnieją! Dieta dotyczy osoby, które mają nie tylko nadwagę. W przypadku niedowagi musimy stosować zupełnie inne produkty niż w przypadku, gdy chcemy tą wagę zmniejszyć. Ale pamiętajmy, że warto je stosować tylko w skrajnych przypadkach. Dlatego dieta ma sens przede wszystkim wtedy kiedy chodzi o nasze zdrowie, a nawet życie. Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, ale i one się zdarzają. Właśnie po to są diety. Przy czym jest to dla wielu bardzo wrażliwy temat i nigdy nie można zapomnieć o zdrowym rozsądku. Należy znać swoje granice, by nie doprowadzić do skrajności – anoreksji czy otyłości. Poza tym zbilansowana dieta i aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć przez całe życie. Dzięki temu unikniemy popadaniu w skrajności, a przede wszystkim będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. Od tego bowiem co spożywamy zależy jak nasz organizm funkcjonuje, jak sobie jest w stanie radzić z różnymi bakteriami, wirusami i innymi chorobami. Pierwszym krokiem do sukcesu, zarówno w przypadku nadwagi, jak i niedowagi jest wyeliminowanie cukru z codziennej diety. Puste kalorie, które spożywamy przyczyniają się nie tylko do zwiększenia tkanki tłuszczowej, ale także zapełniają nasz żołądek, przez co osoby, które chcą przytyć nie mają apetytu na te składniki, które są dla nich odpowiednie.

TAK czy NIE dla diety

Podsumowując można powiedzieć, że dietę należy stosować zawsze, niezależnie od tego, czy chcemy przytyć, schudnąć, czy też jesteśmy w sam raz. Zdrowa dieta to zdrowy organizm, w pełni gotowy i zdolny do radzenia sobie z chorobami.

Related posts

 • ioioi

  Dieta ma zawsze sens

 • artemida

  Tak dla diety, jakby mi tak ktoś ładnie przygotował wszystko, jak na zdjęciu…

  • fiter

   są takie firmy cateringowe. One Ci chętnie przygotują jak zapłacisz 50 zł dziennie

   • Irga

    Korzystałam kiedyś z takiej usługi w Krakowie. Bardzo smaczne i szalenie urozmaicone, a przede wszystkim zdrowe posiłki codziennie rano czekały na wycieraczce. Super sprawa. Gdyby mnie było teraz też stać, nie zastanawiałabym się ani chwili.

  • kolia

   Jak już się nawet chce, to jeszcze trzeba wiedzieć jak takie fit rzeczy przygotować. Ja byłam wychowywana na bigosie i tłustym jedzeniu. Widzę marchewke, szpinak, rukolę i nie wiem co z tego zrobić?

   • frania

    kolia ja mam tak samo. Gołąbki, schabowego wiem jak zrobić, ale w tym całym zdrowym żarciu to się gubię. A takie na przykład kiełki to do czego się to dodaje?

 • chudaszek

  ja muszę właśnie przytyć. Ważę 46 kg 162 cm wzrostu i 35 lat. jem jak szalona i nawet nie drgnie na wadze

  • natalia-luiziana

   rajciu ale Ci dobrze, ja też jem jak szalona i patrze jak waga pokonuje kolejne normy

   • filip

    Czy ja wiem… Jak dla mnie to nieedowagę ma. Niech lepiej się przerzuci na coś tłustego bo może być słabo

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl