You are here
Prezenty wielkanocne – czasu zostało nam mało! Ciekawostki 

Prezenty wielkanocne – czasu zostało nam mało!

Raczej nikomu tłumaczyć czym jest Wielkanoc nie trzeba – w końcu jest to jedno z ulubionych świąt Polaków. Mamy wtedy okazję porządnie się najeść w rodzinnym i wesołym gronie. Idziemy razem z rodziną do kościoła poświęcić koszyk, a następnie spożywamy poświęcone jedzenie. Podczas tego okresu bardzo często wręczamy najbliższym przeróżne prezenty wielkanocne, po to by jeszcze bardziej osłodzić te chwilę – dosłownie!

Najpopularniejsze prezenty wielkanocne – czekoladki na czele

W pierwszym punkcie artykułu wyszła naprawdę ciekawa gra słów – wręczanie czekoladowych prezentów by osłodzić Wielkanoc :). Ale odkładając żarty na bok – czekoladowe produkty faktycznie są jednym z najpopularniejszych prezentów na okres Wielkanocny. Dla niektórych osób, które koniecznie chcą się wyzbyć wszystkiego co jest popularne może oznaczać to, że z nich zrezygnują i postawią na coś innego – ale moim zdaniem jest to bardzo zły wybór. Święta Wielkanocne to nie jest jakaś uroczystość pokroju Ślubu czy nawet urodzin, by wręczać drogi i wyszukany prezent. Z tego właśnie powodu czekoladki są najczęściej wybierane – są tanie, niezobowiązujące i słodkie. Zawierają tylko te cechy, za które można je pokochać.

najpopularniejsze prezenty wielkanocne czekoladki
Czekoladki jako najlepszy upominek na Wielkanoc

Czekoladowy upominek możemy przygotować także sami

Myśląc o tanim i niezobowiązującym podarunku, to prawdopodobnie pierwszą rzeczą która przyjdzie nam do głowy będzie coś, co przygotujemy samemu. To też jest naprawdę dobra opcja – szczególnie gdy połączymy ją z czekoladą. Od siebie proponuję jednak coś lepszego – czyli połączenie dwóch prezentów na raz. W różnych sklepach w których dostępne są
czekoladowe prezenty wielkanocne możemy po prostu kupić jakąś bombonierkę z motywem wielkanocnym – znalezienie takiego sklepu nie jest żadną przeszkodą, więc to nawet nie zabierze nam dużo czasu. Następnie kupujemy składniki na ciasto, bądź też tort naszego wyboru (ja proponuje coś czekoladowego), i już w domowym zaciszu pieczemy przepyszne ciasto, które będzie dodatkiem (lub też główną częścią) naszego prezentu wielkanocnego.

Co warto pamiętać?

Upominek wielkanocny powinniśmy wręczać wszystkim osobom obecnym w naszym gronie – a nie tylko jednej. Stąd się wzięła moja propozycja z przygotowaniem ciasta oraz dodaniem bombonierki jako uzupełnienia prezentu. W takim przypadku każdy może skosztować pralinki z bombonierki oraz zjeść kawałek ciasta. Każdy na pewno będzie zadowolony z takiego skromnego „upominku”.

Related posts

 • Dawid

  no nie aż tak mało, ja zazwyczaj kupuje upominki na kilka dni przed. Ale rozumiem, nie każdy ma czas 🙂

  • Jarek

   Mi tego czasu zawsze brakuje, a i tak kupuje na ostatnia chwile. Nigdy sie zebrac nie moge

 • Mieczysław

  Czekolada była, jest i będzie najlepszym upominkiem na święta.

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl