You are here
Imbir plus kawa – doborowa kompania Aktualności dotyczące potraw 

Imbir plus kawa – doborowa kompania

Smakosze tego popularnego, energetyzującego napoju nie wyobrażają sobie bez niego poranka. Mowa oczywiście o czarnej kawie.

Kawa na dobry początek dnia?

Dzięki zawartej w kawie kofeinie, podnosi ona odporność na zmęczenie, poprawia pamięć i koncentrację oraz wpływa korzystnie na refleks, co jest niezwykle przydatne szczególnie po nieprzespanej nocy. Sięgając przed pracą po filiżankę kawy, chcemy przede wszystkim pobudzić nasz organizm do efektywniejszego działania. Niektórzy nie zauważają jej pobudzającego działania, ale i tak piją kawę ze względu na smak, którego nie są w stanie sobie odmówić.  Są też różne rodzaje kaw od naturalnych po smakowe, od tych zawierających niską ilość kofeiny po te, które zawierają dużą ilość kofeiny. W tym bogactwie smaków, aromatów i intensywności mocy z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapominamy wówczas, że pyszna kawa ma też swoje ciemne strony. Między innymi negatywnie wpływa na przyswajanie niezbędnych dla zdrowia minerałów oraz wykazuje niekorzystne działanie na trawienie. Jednak dla tych, którzy nie mogą żyć bez małej czarnej o poranku, mamy dobrą wiadomość. Okazuje się, że dodanie do kawy odrobiny świeżego imbiru pomaga zniwelować jej szkodliwe dla organizmu właściwości. Imbir, poprawiając ukrwienie mózgu dodatkowo wspomaga działanie kawy na zwiększenie koncentracji i ogólnej wydajności umysłowej. Pamiętać należy jednak o tym, że imbir jest bardzo ostrą przyprawą i dodany do kawy potęguje działanie drażniące napoju. Dlatego powinny go unikać osoby ze schorzeniami układu pokarmowego np. wrzodami żołądka, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ci którzy nie mogą dodać imbiru do kawy, mogą po prostu ograniczyć ilość spożywanej kawy nie pozbawiając się przyjemności z jej picia. Tak jak we wszystkim, również tutaj sprawdza się zasada, że nic co jest spożywane z umiarem nie może zaszkodzić.

Kawa z mlekiem

Niektórzy nie wyobrażają sobie kawy bez mleka. Pyszna latte ze spienionym mlekiem bije teraz w Polsce rekordy popularności. Znajdą się również głosy, które przestrzegają przed łączeniem mleka z kawą, ale zachowując umiar w łączeniu tych składników nie powinniśmy się obawiać.

Czekoladki do kawy – słodki dodatek

Takie czekoladki mają zazwyczaj formę pralinki – małej, słodkiej czekoladki z pysznym nadzieniem – najczęściej pistacjowym. Są idealnym dodatkiem – pod wpływem ciepła – rozpływa się w ustach tworząc aromatyczny smak. Takie dodatki możemy najczęściej spotkać w pijalniach czekolady.

Related posts

 • Judyta

  Do tej pory piłam tylko herbatę z imbirem….

  • Waldek

   Najwyższy czas spróbować kawki

 • Krysia

  A ja lubię kawę pod każdą postacią

 • Natali

  oj doborowa w istocie – moje smaki zwłaszcza na jesień

 • Zenek_z_Kurnikowa

  A dlaczego nie mozna łaczyc kawy z mlekiem?

  • Walery

   bo źle działa na układ pokarmowy. Inną ilość kwasu solnego potrzeba do strawienia mleka a inną dla strawienia kawy.

 • Zosia_Prysocka

  Ja dawniej wcale nie piłam kawy, dopóki nie spróbowałam kawy z mlekiem. Tylko taka jestem w stanie pić. Nie smakuje mi solo, ale z imbirem musze spróbować

  • Edytka24

   A słodisz kawę dodatkowo? Ja z kolei bez cukru w mojej kawie bym nie przełknęła tego.

   • Maciek

    Ja też. Cukier plus mleko i dopiero wtedy mogę pić

 • Sylwia87

  Zwłaszcza teraz, gdy już jesień im zimno

 • KOKOTÓW

  Muszę spróbować!

filmy online lucyfer online lucyfer sezon 5 online pl filmovo gq lucyfer sezon 5 odcinek 1 wszystko co lśni serial online nos4a2 online pl